Máňa - Monika Gaňová

Co dělá na kurzu: hospodaření, schůzky, plánování, symbolický rámec světlušek

Řekli o ní:  Absolventka SeLKa 2005

Pocházím z Dobříše, kde jsem chodila na základní školu a pak na gymnázium. Nyní pracuji v marketingu v jedné poradenské společnosti v Praze. Když je čas tak si ráda přečtu zajímavou knížku nebo vyrazím na lov nějaké té kešky.

Ale nejvíce svého volného času trávím ve skautu. Od 2.třídy ZŠ jsem chodila do 1. dívčího oddílu Minnehaha Dobříš, kde jsem od svých 15 let asi po 10 let vedla Světlušky. Mimo to jsem byla členem skupiny pro novou stezku vlčat a světlušek, kde mým hlavním zaměřením byl symbolický rámec světlušek. Byla a je to úžasná zkušenost, která mi mnoho dala. Teď vedu Odboru vlčat a světlušek, jsem členem Personálního odboru Junáka a jsem zástupce vůdce 2. roje Lampyris Dobříš.

Pokud jde o kurz, tak s ním jsem se setkala v době, kdy už jsem měla po čekatelkách a chtěla jsem na nějaký lesní kurz. A SeLKa 2005 byla správná volba. Proto jsem moc ráda, že se mi naskytla možnost zapojit se do týmu Světluškovského lesního kurzu a přispět svou troškou do mlýna. Se mnou se setkáte u věcí, které se týkají cestiček, symbolického rámce a nového programu a třeba i u dalšího :)

A na závěr nějaké to motto či citát...no tak těch by bylo hned několik. Tak třeba: „Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře.“, „Nikdy neříkej nikdy.“ a ještě možná „Vše co má začátek, má i konec.“