Šárka - Šárka Musilová

Co dělá na kurzu: Vůdkyně kurzu a týmu, myšlenkové základy a historie

Řekli o ní: ... dělá všechno, co je třeba pro všechny, kdo to potřebují. SeLKa 2005

Kdo jsem?

Pocházím z malého města Nový Knín. SŠ (gymnázium) jsem absolvovala v nedaleké Dobříši, kde jsem školním rokem 2013/14 rozjela svou učitelskou kariéru. Ano, jsem učitelka a dokonce i třídní. :o) Vystudovala jsem učitelství - dějepis a ZSV (občanka) na PdF v Hradci Králové a učit mě (zatím) baví. :o) 

Můj koníček je… skauting = přátelé, příroda a táboření, oddíl a kurz… Kromě toho se zajímám o historii, kulturu, baví mě filmy, ráda spím a relaxuji, bavím se s přáteli,…atd.


Já a skaut? Skautovat jsem začala jako světluška v 1. dívčím oddílu Koťata. Od té doby jsem prošla věkem skautky, absolvovala ČLK SeLKa 2005, zdravotnický kurz a VLK Ursus 2007... a po studijní pauze se stala vůdkyní oddílu (dodnes).
 

Já a Světluškovský lesní kurz? SLK je mojí skautskou rodinou. V roce 2005 jsem ho absolvovala a od 2006 jsem v týmu. Díky kurzu mám možnost zapojit se do skautského vzdělávání, předávat dál své zkušenosti, setkávat se se spoustou zajímavých lidí, …  V roce 2011 jsem absolvovala ILŠ SLŠ (Vlčácká a Janinka) a od ročníku 2012 jsem vůdkyní kurzu. :o) A co mám na starosti? Podílím se jako šedá eminence téměř na všem a pokud ne, tak alespoň organizuji a zajišťuji, aby to klaplo. :o) Na kurzu se spolu uvidíme zejména při programech spojených s historií a myšlenkovými základy skautingu.


Motto? Myslím, že člověk řídí různými motty. Mé oblíbené kurzovní: Nikdo z nás není tak chytrý jako my všichni dohromady. A v poslední době mě zaujal ještě tento: "Žijeme z toho, co dostaneme, ale život utváříme tím, co dáváme." W. Churchill